May, Trump ve Merkel ile telefonda görüştü!

Paylaş
 

İngiltere Başbakanlık ofisi "10 Numara"dan yapılan yazılı açıklamada,  May'in bugün Trump ve Merkel ile yaptığı ayrı görüşmelerde, İngiltere'de  zehirlenen eski Rus casus ile ilgili son gelişmeleri ele aldığı bildirildi.

May'in Trump ile görüşmesine ilişkin, "Başbakan, İngiltere  hükümetinin, Rusya'nın Sergey ve Yulia Skripal’e karşı yapılan saldırıdan sorumlu  bulunmasının kuvvetle muhtemel olduğu sonucuna vardığını bildirdi." ifadesi  kullanılan açıklamada, Trump'ın da ülkesinin İngiltere'nin yanında olduğunu dile  getirdiği ve söz konusu kimyasal maddenin nasıl kullanıldığına dair Rus  hükümetinin net cevaplar vermesi gerektiğini söylediği aktarıldı.

Başbakanlık açıklamasında, Alman mevkidaşı Merkel ile gerçekleştirdiği  telefon görüşmesinde ise Theresa May'in yine hükümetinin duruşunu dile getirdiği  belirtilerek, "(May ve Merkel) Rusya'nın saldırgan davranış modellerini ele  aldılar ve buna karşı çıkmak üzere müttefiklerle hareket etmenin önemli  olacağında hem fikir oldular. Başbakan Merkel saldırıyı kınarken, ülkesinin  İngiltere ile tam dayanışma içerisinde olduğunu söyledi." ifadelerine yer  verildi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA