Asya ve Avrupa yedinci kez birleşiyor

Paylaş
 

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali  Yıldırım'ın da katılımıyla gerçekleştirilen "1915 Çanakkale Köprüsü ve  Malkara-Çanakkale Otoyolu Kule Temel Betonu ile Kule Kazık Çakım Töreni"nde,  yüklenici firmalar adına yaptığı konuşmada, köprünün temelinin geçen yıl  atıldığını anımsattı.

Aradan geçen süreçte önemli mesafeler katedildiğini belirten Özdemir,  "Köprünün tüm zemin etütleri, hafriyat ve deniz dibi tarama çalışmalarıyla  kesonların imal edileceği kuru havuzlar tamamlandı. Geçen cuma projenin finansman  çalışmalarını tamamladık. İnşallah bugün kesonların ilk betonunu atacağız. Aynı  zamanda köprünün Asya tarafındaki ayağına da ilk kazık çakım işlemini  gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Özdemir, geçen cuma günü projeyle ilgili finansman çalışmalarının da  tamamlandığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, 'Çanakkale'ye bir gerdanlık lazım.'  demiştiniz. İşte bu gerdanlıkla kıtalar bir kez daha birleşecek. Asya ve Avrupa  denizin üzerinden dördüncü kez, toplamda ise yedinci kez birbirine kavuşmuş  olacaktır. Millet olarak gururla, iftiharla sahip olacağımız, asırlar boyu  göğsümüzü kabartacak 'dünyanın uzun açıklıklı asma köprüsü' unvanıyla bir hayali  daha gerçekleştirmiş olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız, bize duyduğunuz güvenden  dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu hayalin gerçekleşmesinde emeği geçen  Başbakanımıza, bakanlarımıza, bürokratlarımıza, mühendislerimize ve  çalışanlarımıza teşekkür ediyorum."

Etiketler:
ekonomi holding köprü
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA