Aydın Dinçer yeniden İMİB Başkanı seçildi

Paylaş
 

İMİB'ten yapılan açıklamaya göre, Dış Ticaret Kompleksi’nde  gerçekleştirilen 2017 yılına ilişkin Seçimli Genel Kurul’da üç adayın yarıştığı  başkanlık seçimi sonuçlandı.

Toplam 385 İMİB üyesinin oy kullandığı seçimlerde mevcut başkan Aydın  Dinçer, 177 üyenin oyuyla yeniden İMİB Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Başkanlık  için yarışan diğer adaylardan Ergün Efendioğlu 142 oy alırken, Mustafa Selçuk  Çevik ise 65 oy aldı.

Açıklamada İMİB’de Seçimli Genel Kurul’a kadar görevde bulunan Yönetim  Kurulu ile Denetim Kurulu'nun üyelerce ibra edilirken, Birliğin 2018 yılı  bütçesinin de üyelerin oy birliğiyle kabul edildiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın  Dinçer, "Dinamik bir sektörüz. Altı ay önce de demokrasiye uygun bir seçim  yapmıştık. Bugün de yine bize yakışan, kavgasız gürültüsüz bir demokrasi şöleni  yaşadık. Dayanışma, dostluk, birlik ve beraberlikle sektörümüzü daha da ileriye  taşımaya kararlıyız. Seçimde destek veren tüm meslektaşlarımıza, üyelerimize  teşekkürlerimi sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

 

Etiketler:
başkan ekonomi maden
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA