Yeni Türk zırhlısı uluslararası pazarlara çıkıyor

Paylaş
 

FNSS, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da yarın başlayacak ve 19  Nisan'a kadar sürecek Asya Savunma Hizmetleri Fuarı'nda (DSA 2018), savunma  ihracatında Güneydoğu Asya Bölgesi'ndeki liderliğini vurgulayacak.

FNSS, bu yıl 12’nci kez katıldığı fuarda, PARS 6×6 İZCİ zırhlı aracını  da ilk kez yurt dışında görücüye çıkaracak. PARS teknolojisi kullanılarak Malezya  için geliştirilip üretilen AV8 GEMPITA 8×8 araçları ise FNSS’nin Malezyalı ortağı  DEFTECH’in standında ziyaretçilerini bekleyecek.

Bölgede Türkiye’nin en büyük savunma ihracatını gerçekleştiren FNSS,  teknoloji transferiyle birlikte Malezya Kara Kuvvetlerinin bel kemiğini oluşturan  paletli ve 8×8 tekerlekli zırhlı araçları temin ediyor.

Malezya’nın yanı sıra Filipinler ordusuna hizmet veren ZMA-15 sınıfı  araçlar ve yakın zamanda Endonezya ordusu için geliştirilen orta sınıf tank  KAPLAN MT, FNSS'in bölgedeki güvenilir Türk savunma firması konumunu  güçlendiriyor.

Fuar, Malezya, Pakistan, Endonezya, Filipinler gibi bölge ülkelerinden  üst düzey temsilcilerle görüşme açısından önemli olanaklar sağlıyor.

ÖZEL MAKSATLI TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ

FNSS'nin yurt dışında ilk kez sergileyeceği PARS 6×6 İZCİ, adını bir  zamanlar Anadolu’da yaşayan sessiz, çevik ve yırtıcı bir leopar türünden alan  PARS ailesinin yeni ürünü olarak geliştirildi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA