1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne doğru

Paylaş
 

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  1 Mayıs'ı ülkenin birlik ve beraberliğini vurgulamak için 2016'da Çanakkale'de,  geçen yıl ise Ankara'da kitlesel olarak kutladıklarını anımsatarak, Zeytin Dalı  Harekatına destek için bu yıl 1 Mayıs'ta Hatay'da olacaklarını belirtti.

Hatay İstasyon Meydanı'nda çalışanların sorun, talep ve önerilerini  dile getireceklerini bildiren Atalay, "1 Mayıs programımıza Hatay ve çevre  illerden yaklaşık 30 bin kişinin katılacağını öngörüyoruz. Hazırlıklarımızı da bu  doğrultuda yaptık. Coşkulu bir kutlama programı hazırladık. Program kapsamında  mehter takımı ve Medeniyetler Korosu sahne alacak." dedi.

Zeytin Dalı Harekatı sürecinde konfederasyonlarına bağlı Tes-İş  Sendikasının üç üyesinin de şehit düştüğünü anımsatan Atalay, şunları söyledi:

"Aziz şehitlerimizi anmak ve ülkemizin huzuru için özveriyle mücadele  eden Mehmetçiğimize destek olmak adına programımızın sloganını 'biz de buradayız'  olarak seçtik. Hatay'da düzenleyeceğimiz 1 Mayıs programıyla hem Mehmetçiğimize  destek vereceğiz hem de taşerona kadro düzenlemesinin dışında kalanların durumu,  ücretlilerden alınan yüksek vergiler, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi, iş  sağlığı ve güvenliği ihmalleri gibi çalışma hayatının önemli sorunlarını en  yüksek sesle dile getireceğiz."

"GEÇİCİ İŞÇİLERİMİZ İÇİN TALEPLERİMİZİ HAYKIRACAĞIZ"

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da geçen yıl Erzurum İstasyon  Meydanı'nda mehter takımı ve cirit gösterileriyle renkli bir şekilde organize  ettikleri 1 Mayıs'ı bu yıl Adana'da kutlayacaklarını bildirdi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA