15 vekil isterse geri dönecek

Paylaş
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris'teki "Anadolu Medyası Buluşuyor" etkinliğinde  yaptığı konuşmada, 40'tan fazla ilden yaklaşık 400 gazeteciyle bir araya  gelmesinin kendisi için çok değerli olduğunu belirtti. Hayatı boyunca kendisiyle ilgili lehte veya aleyhte yorum yapan hiçbir  gazeteciyi suçlamadığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, “Gazetecinin varlık nedeni  halk adına gücü denetlemektir. Gazeteci, halk adına sorgulama yapar" ifadesini  kullandı.  

Medyanın halk adına gücü denetleyeceğini, belirten  Kılıçdaroğlu, "Bir hata varsa medya hatayı toplumun önüne koyar. Kurallara  aykırı, doğaya aykırı bir şey olursa bu bir haberdir."  dedi.   Kılıçdaroğlu, Türkiye’de medyanın önemli bir güç olduğunu ve bunu her  platformda dile getirdiğine anlattı.

İYİ PARTİ'YE GİDEN VEKİLLER GERİ DÖNECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'ye geçen 15 vekille ilgili sorulara "Bu arkadaşlarımız gittiler, görevlerini yapacaklar ve belirli bir  süre sonra geri dönecekler. Bizim listelerimizde şu veya bu şekilde yer almak  isterlerse yer alabilecekler" dedi.

ADAY OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına yönelik soruları da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini söylemiştim. Yine aynı noktadayım. Cumhurbaşkanlığı kavramı 80 milyonu kucaklayan bir kavramdır. Bir genel başkanın 80 milyonu kavraması çok zordur. Şahsi düşüncem cumhurbaşkanı bir ülkenin sigortasıdır. Devletin sigortasıdır. Siyasal partiler arasında görüş farklılıkları olabilir. Tartışmalar olabilir. Cumhurbaşkanlığı makamında sorunlara çözüm üretilir. Ama cumhurbaşkanı tarafsız değilse soruna ne kadar tarafsız yaklaşılabilecek? Sadece bugünü değil geleceği düşünüyoruz" diye konuştu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA