Emekliye bin TL ikramiye haziran başında ödenecek

Paylaş
 

Sarıeroğlu, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin  değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi düzenlemesine ilişkin soru  üzerine Sarıeroğlu, emeklilerle ilgili bu düzenlemenin önemine işaret etti.

Bu konuda farklı spekülasyonlar yapıldığını belirten Sarıeroğlu, "1000  TL değil, altında verilecek, maaşlara göre verilecek" iddialarının, külliyen  yanlış bilgi olduğunu söyledi.

Sarıeroğlu, "SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur, emekli maaşı alan tüm hak  sahiplerimiz, vatandaşlarımız, emeklilerimiz Kurban Bayramı ve Ramazan  Bayramı'nda net olarak maaşına bakılmaksızın 1000 TL bayram ikramiyesi alacaklar.  Tarih, haziranın ilk haftasında inşallah. İkramiyemizi ayrı ödeyeceğiz, emekli  maaşlarını ayrı ödeyeceğiz. Bunu da özellikle ifade edelim. Bu durumda ne kadar  ikramiye yattığı net olarak da görülmüş olacak." dedi.

"Daha iyi ders çalışması gerekiyor"

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, AK Parti Seçim  Beyannamesi'nde yer alan polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer  idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3600'e çıkarılması vaadinin, seçimden  önce KHK ile hemen gerçekleştirilmesi çağrısının hatırlatılması üzerine  Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

"Muharrem Bey'in, birazcık böyle bu konularla alakalı daha iyi ders  çalışması gerekiyor bence. Normal üslubumda yoktur böyle şeyler söylemek ama  bakanlığımı ilgilendiren bir konu."

Sarıeroğlu, düzenlemenin seçimden sonra yapılmasının öngörüldüğünü,  emeklilikle ilgili bir düzenleme olduğu için de bu grupta çalışanlarda herhangi  bir hak kaybı yaşanmayacağını belirtti.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA