Rafsancani’nin kızı İran’ı topa tuttu

Paylaş
 

İran'ın eski Cumhurbaşkanı Haşimi Rafsancani'nin kızı  Faize Haşimi, ülkesinin sorunlarının devletin içeride ve dışarıda takip ettiği  yanlış politikadan kaynaklandığını söyledi. 

Reformistlere yakınlığıyla bilinen 'kaleme' sitesinin haberine göre,  başkent Tahran'da siyasi aktivistlerle bir araya geldiği iftar yemeğinde konuşan  Haşimi, İran yönetiminin politikalarını eleştirdi.

Haşimi, "İçerisinde bulunduğumuz sorunun, Suriye ve Yemen gibi  ülkelerdeki dış politikamızdan kaynaklandığını düşünüyorum." ifadelerini  kullandı.

Tahran yönetiminin iç ve dış politikadaki hatalarını örtbas etmek için  ABD, İsrail ve Suudi Arabistan gibi ülkeleri öne sürdüğünü belirten Haşimi, "ABD,  Suudi Arabistan ve İsrail'in gizli ve açık İran'a yönelik baskıları nükleer  anlaşma ve ABD'nin anlaşmadan çekilmesiyle ilgisi yok. (İran yönetimi) yanlış  adres vererek halkın zihnini bulandırıyor. İçerisinde bulunduğumuz sorunun,  Suriye ve Yemen gibi ülkelerdeki dış politikamızdan kaynaklandığını düşünüyorum.  Buna bazı ülkelerle ilişkilerimizi kesmek ve düşmanlık yapmak da eklenebilir."  değerlendirmesinde bulundu.

Bölge ülkelerine müdahalenin İran'a pahalıya mal olduğunu savunan  Haşimi sözlerine şöyle devam etti:

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA