Dönmez, görevi Albayrak’tan devraldı

Paylaş
 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda gerçekleştirilen devir teslim  töreninde konuşan yeni kabinenin ilk Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,  öncelikle Recep Tayyip Erdoğan'a kendisini bu göreve layık gördüğü için teşekkür  etti.

Dönmez, devlette bir göreve nasıl girildiğinin değil, nasıl  çıkıldığının önemli olduğunu belirterek, "İlk göreve başladığımızda uçak kriziyle  başlamıştık. Hatta o günlerde kendisinin (Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak)  çocuğu olmuştu. Tam kış arifesiydi. Doğalgaz talebinin de çok sıkıntılı bir  dönemindeydi. O günlerde bu binanın ışıkları hiç sönmedi. Hamdolsun bir sıkıntı  yaşamadan, bir ekip ruhuyla, vatandaşlarımıza bu konuda bir sıkıntı yaşatmadan o  problemleri aştık." dedi.

Ülkenin böyle durumlarda sıkıntı yaşamaması için tedbir almaya devam  edeceklerini dile getiren Dönmez, LNG terminalleri ve yer altı doğalgaz depolama  merkezleriyle bu sıkıntıların yaşanmayacağını söyledi.

Dönmez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı daha önce sadece enerji  sektörüyle birlikte anılırken, bakanlığın yeni anlayışla enerji sanayisi ve  teknolojisi alanında da kendini göstermeye başladığını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde yenilenmiş kurumlarla yola devam  edeceklerini belirten Dönmez, şöyle konuştu:

"Yeni hükümet sisteminde, daha az sayıda kurum, daha az sayıda  yönetici ile daha hızlı ve performansı daha yüksek bir devletten bahsediyoruz. Bu  kapsamda biz de kendi içimizde bazı birimleri birleştirdik. İlk kararnameler de  çıktı, yayınlandı. Bu yenilenmiş kurumlarla yolumuza devam edeceğiz. Biz  bakanımızdan çok şey öğrendik. Temposuna, çalışma azmine ve açıkçası hızına  yetişmekte zorlandık ama bu arada form tutmuş olduk. Enerji ve Tabii Kaynaklar  Bakanlığının tarihinin en güçlü ve en dinamik dönemini yaşattığı için ben  huzurlarınızda çalışma arkadaşlarım adına Berat Albayrak'a canı gönülden teşekkür  ediyorum. Biz ondan razıyız, inşallah o da bizden razıdır."

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA