Pakdemirli, görevi Eroğlu’ndan devraldı

Paylaş
 

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, makamda düzenlenen devir  teslim töreninde, görevini Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'ye devretti.

Pakdemirli, Türkiye'de yeni bir sistemin başladığına dikkati çekerek,  verdikleri oylar nedeniyle millete, kendisine bu görevi layık görmesi nedeniyle  de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini sundu.

Eroğlu'na birikimlerini ve tecrübelerini aktarmasından dolayı teşekkür  eden Pakdemirli, "Sayın Bakanım burayı bırakmak yok, elinizi, gözünüzü bizim  üzerimizden eksik etmeyeceksiniz, sizin tecrübelerinizden faydalanacağız. Sizden  öğreneceğimiz çok şey var, size soracağımız çok şey olacak." dedi.

Pakdemirli, önümüzdeki günlerde tarım ve orman alanlarına ilişkin  ilgili birimlerden gerekli bilgileri alacaklarını dile getirerek, "Bugün millet  bizden yeni bir söz, yeni projeler bekliyor. Mevlana ne demiş, 'Dün dünde kaldı  cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım. Millet teveccüh etti, biz de yeni  sistemin mutlaka hakkını vereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın vurguladığı yerlilik  ve millilik ekseninde tarım ve ormancılık politikalarımızı 2023'e, 2053'e, 2071'e  inşallah taşıyor olacağız." diye konuştu.

Türkiye'nin petrol ve altın kaynakları anlamında çok zengin olmadığını  ancak bereketli toprakları ve nadir bir bitki örtüsü bulunduğunu dile getiren  Pakdemirli, kaynakların verimli ve adil kullanımını sağlamak için çalışacaklarını  belirtti.

Pakdemirli, Türkiye daha büyük bir ülke olacaksa ufka da bakılması  gerektiğine işaret ederek, "Sadece kendimize değil, dünyadaki bütün mazlumları  kucaklayacak şekilde hizmet etmemiz lazım. Cumhurbaşkanımız her seferinde 'Dünya  beşten büyüktür' diyor. Biz de hem ülke çapında hem de küresel ölçekte bu işin  takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Etiketler:
ekonomi orman tarım
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA