Tarım ve Orman Bakanlığında devir teslim töreni

Paylaş
 

Tarım ve Orman Bakanlığına getirilen Bekir Pakdemirli, Bakanlıktaki devir teslim töreninde yaptığı konuşmada,  dünden itibaren Türkiye'de yeni bir dönemin başladığını, bunun büyük  sorumlulukları da beraberinde getirdiğini söyledi.

Bakan olacağını pazar günü öğrendiğini belirten Pakdemirli, "Pazar  günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden çağrılırsanız, bunu (bakan olacağınızı)  düşünürsünüz ama hangi bakanlık olduğunu bilemezsiniz. Bende pilotluk var, 'Acaba  Ulaştırma mı?' diye düşündüm. Tayyip Bey tarımla ilgili olduğunu söyleyince  'Emriniz olur.' dedim." ifadesini kullandı.

Ailesinin bir çiftliği bulunduğunu anlatan Pakdemirli, burada üzüm,  zeytin gibi ürünler ürettiklerini, ufak bir zeytinyağı tesisi ve iki tavuk kümesi  bulunduğunu, bu sebeple işin biraz matematiğinden anladığını dile getirdi.

Pakdemirli, çiftçiliğin ana gelir kalemleri olmadığını vurgulayarak,  "Çiftçiliği hakkıyla yapmaya kalktığınız zaman çok çok harcıyorsunuz, az az  kazanıyorsunuz. İnşallah bu yeni dönemde üreticimizi, çiftçimizi ezdirmeden ama  tüketicimizi de gıda enflasyonuna karşı koruyarak Türk tarımını iyi yerlere  götürürüz." dedi.

Yeni sisteme bürokrasinin adapte olması gerektiğine dikkati çeken  Pakdemirli, "Çünkü eskiye göre daha hızlı çalışacağız. Eskiden çok basit bir şey  için bile yasa çıkarmak gerekirken bugün o gereklilikler ortadan kalkmış oldu. O  yüzden bugün yöneticilerin artık çok bahanesi kalmadı." diye konuştu.

Pakdemirli, Bakanlığı dönemindeki çalışmaları nedeniyle Fakıbaba'ya  teşekkür ederken, yeni dönemin sloganının da "Çiftçimizin yüzü gülsün,  çocuklarımız ormanlarla büyüsün." olduğunu bildirdi.

Etiketler:
ekonomi orman tarım
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA