İran’da elektrik krizi

Paylaş
 

İran'da elektrik tüketiminin rekor seviyelere ulaşması  nedeniyle Enerji Bakanlığı ülke genelinde elektrik kesintileri yaşanabileceği  uyarısında bulundu. 

İran Enerji Bakanlığı tarafından hazırlanan ve ülke medyasında yer  bulan raporda, ülkenin elektrik şebekesinin yüksek tüketim nedeniyle kriz  durumunda olduğu belirtildi.

Raporda şu ifadelere yer verildi:

"Enerji Bakanlığı yetkililerinin uyarıları ve elektrik tasarrufu  sağlamak için çalışma saatlerinin azaltılması gibi alınan birçok önleme rağmen  tüketim rakamları rekor seviyelerde kalmaya devam ediyor. Ülkenin elektrik  şebekesi kriz halindedir."

Raporda, yaz döneminde İran'da günlük 58 bin megavat elektrik üretimi  yapıldığı ve bunun önemli bir kısmının ülkede yağışların azalması nedeniyle  hidroelektrik santrallerine harcandığı belirtilerek, krizin aşılamaması durumunda  ülke genelinde elektrik kesintileri yaşanabileceği uyarısında bulunuldu.

İran Enerji Bakanlığı verilerine göre, ülke genelindeki elektrik  tüketimi dün rekor kırarak 57 bin 97 megavat düzeyine ulaştı.

Etiketler:
dünya Elektrik İran
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA