Adnan Oktar’a tutuklama talebi

Paylaş
 

Adnan Oktar grubuna yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Adnan Oktar, Alev Babuna, Ulviye Didem Ürer’in de aralarında bulunduğu  59 kişi, "Örgüt kurmak", "Çocuğun cinsel istismarı" suçlarının da aralarında bulunduğu 7 ayrı suçtan tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Savcılığın yazısında Oktar’ın örgüt içerindeki tüm cinsel saldırı ve cinsel istismar suçlarından sorumlu tutulduğu, cinsel istimara eylemlerine bizzat iştirak ettiği, 22 kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarını işlediği belirtildi.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözlatına alınan 187 şüpheliden aralarında Adnan Oktar ve Oktar Babuna'nın da bulunduğu 59 şüpheli savcılık ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. 

"DİKKAT ÇEKMEK İÇİN FAZIL SAY'A DAVA AÇTILAR"

Savcılığın tutuklamaya sevk yazısında Adnan Oktar’ın 80’li yıllardan itibaren sözde dini bir cemaat kisvesi altında, aslında İslam dinine ve ahlaka tamamen aykırı kurallar ve yöntemlerle suç amaçlı örgüt yapılanmasını oluşturduğu belirtildi. Oktar’a ‘Mehdilik’ olarak kutsallık kazandırmak amacıyla Kuranı Kerim’den çarpıtma yorumlarla örgüte kazandırılmak istenen şahısların zihinlerinin yıkandığı, koşulsuz itaat etmelerinin empoze edildiği, kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla Piyanist Fazıl Say’a dava açtıkları anlatıldı.  Yazıda, Oktar’a sunulacak kadınların örgüte çekilebilmesi için erkek örgüt elemanlarının gerekirse bu kadınlarla evlenmelerinin bile caiz olduğunun açıklandığı, özendirmek amacıyla ihtişamlı bir hayatı görüntüsünün verildiği ifade edildi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA