İsrail polisi Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapattı

Paylaş
 

İsrail polisi, bugünkü bıçaklı saldırı girişimi olayı  üzerine ikindi namazından sonra Mescid-i Aksa’nın tüm kapılarını kapattı. 

İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i  Aksa’nın tüm kapıları İsrail polisi tarafından ikindi namazı sonrası yaşanan  bıçaklı saldırı girişiminin ardından kapatıldı.

İsrail polisinin Harem-i Şerif’i Müslümanların ibadetine kapatması  üzerine, yüzlerce Filistinli akşam namazını Mescid-i Aksa’nın El-Esbat (Aslanlı)  kapısında eda etti.

Namazın ardından AA muhabirine açıklama yapan Mescid-i Aksa Müdürü  Şeyh Ömer el-Kisvani, İsrail’in Müslümanların mukaddesatını aşağıladığını ifade  ederek, İsrail’in Filistinlileri provoke ettiğini söyledi.  

Şeyh Kisvani, İsrail’in Harem-i Şerif’in kapılarını kapatmayı adet  haline getirdiğine dikkati çekerek, “Bu çok tehlikeli bir adımdır. Mescid-i  Aksa’nın Müslümanların ibadetine kapatılması İsrail’in kirli hedeflerinin açık  bir göstergesidir.” dedi.

İsrail’in uygulamalarını kınadıklarını belirten Şeyh Kisvani, “İsrail  en küçük bir olayda Harem-i Şerif’in kapılarını kapatıyor. Ancak bu işgal gücü  iyi bilmelidir ki Mescid-i Aksa her şeyden daha büyüktür.” ifadelerini kullandı.   

Şeyh Kisvani, olması muhtemel tüm olayların sorumluluğunun İsrail’e  ait olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bazı Arap ve İslam ülkeleri İsrail’e güzelleme yapmaktan  vazgeçmelidir. İşte durumumuz bu, işte Mescid-i Aksa’nın hali bu. Burada  olanlardan Mescid-i Aksa’yı ve Filistin’i ihmal eden Arap ve İslam ülkeleri de  mesuldür."

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA