Sarıeroğlu, Muharrem iftarı’na katıldı

Paylaş
 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, Muharrem İftarı'na katıldı

ANKARA – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı tarafından düzenlenen Muharrem İftarı'nda oruç açtı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı tarafından düzenlenen Muharrem İftarı programına katıldı. İmam Hüseyin Cemevi'nde düzenlenen iftar programı, Kerbela şehitleri için yapılan Kur-an'ı Kerim tilavetiyle başladı. İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Jülide Sarıeroğlu, Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Laz gibi mezhepsel ve etnik anlaşmazlıklara yıllarca boşu boşuna enerji sarf edildiğini belirterek, bu girişimlerin tamamının bugün bozguna uğratıldığını söyledi.
Geçmişte Çanakkale'de, yakın geçmişte 15 Temmuz'da ülke insanının birlik ve beraberlikle vatanın savunduğunu aktaran Sarıedoğlu, bundan sonra da bütün unsurlarıyla birlik beraberlik içinde yaşayacağını ifade etti.
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, muharrem yasının ve oruçlarının kabul olmasını dilediği konuşmasında şunlara yer verdi:
'Kerbela'da Peygamber Efendimizin torunu İmam Hüseyin'in şehadetinin yıl dönümünün 1440'ıncı yılında dil, din, ırk renk ve mezhep ayırt etmeden hepimiz aynı sofrada oturduk. Bu birlikteliğimize nifak sokmaya çalışanlar olsa da bizler evlad-ı fatihanın torunlarıyız. İslam ülkelerinin içinde en güçlü devlet Türkiye Cumhuriyeti'dir. Gerek Avrupa'dan gerekse Arap yarımadasındaki fitnelerin ülkemizi bölmek için çevirmediği film, fırıldak yok.'
Gecenin sonunda, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir tarafından, Sarıeroğlu'na Zülfikar hediye edildi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA