Bir ceza verecekseniz bana verin

Paylaş
 

İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, açığa alınan polis  memuru sanık Faruk K. ve eşi sanık Sibel K. ile sanık Didem Ç'nin avukatı  katıldı.

Sanık Didem Ç'nin avukatı, müvekkilinin sağlık sorunları nedeniyle  duruşmaya katılamadığını ve Antalya'da yaşadığını söyledi. Müvekkilinin  savunmasının talimatla alınmasını talep eden sanık avukatı, dosyaya sağlık  raporunu sundu.

Duruşmada, iddianamenin okunmasının ardından sanıkların kimlik tespitleri yapıldı.

Savunmasını yapan tutuksuz sanık Faruk K, olay tarihinde Beşiktaş İlçe  Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığını söyledi. Grup amiri olarak ihbar üzerine  cinayetin yaşandığı otele gittiklerini anlatan Faruk K, "Gittiğimizde güvenlikler  ve sağlıkçılar oradaydı. İlçe müdürümüz Caner Bey'e bilgi aktarmak için kısa bir  görüntü çektim. Bu tür olaylarda genelde böyle yaparız. Görüntüyü müdüre  WhatsApp'tan atacakken alttan eşim arayıp duruyordu. O arada görüntüyü eşime  atmak durumunda kaldım. Yani meşgul olduğumu gösterir gibi bir durum oldu." diye  konuştu.

"Her cinayeti eşinize gönderiyor musunuz?"

Bunun üzerine Hakim, "Her cinayeti eşinize gönderiyor musunuz?  Arşiv mi yapıyorsunuz?" diye sordu.

Sanık Faruk K. "O gün bir basiretsizlik oldu. Görüntüyü atarken Vatan  Şaşmaz olduğunu bilmiyordum, yerde yüzüstü yatıyordu. Şaşmaz'ın sırtında mermi  girişlerini görünce olayda 3. bir şahıs olabileceğini düşündüğüm için çektim.  Cinayet Bürodaki arkadaşlara ekip göndermeleri için ilettim. Ne bir basın  mensubunu ne de sanıklardan Didem Ç'yi tanımam. Olay yerini muhafaza altına alıp  görevimi yapıp çıktım. O arada yani benden 5 dakika sonra Caner müdür geldi.  Görüntüyü ona atmama gerek kalmadı." diye konuştu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA