KOSGEB’den destek aldı, Avrupa’ya ısıtmalı mont sattı

Paylaş
 

Devlet desteğiyle ısıtmalı ceket ve mont  üreten İzmirli girişimci, ürünlerini Avrupa ülkelerine ihraç etmeye başladı. 

Daha önce ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Cengiz Kılıç,  2017 yılında ısıtmalı mont ve ceket üzerinde çalışmalar yaptı. Çin'de gördüğü  sistemi kısa sürede geliştirip daha iyisini tasarlayan ve üreten Kılıç'ın  ısıtmalı ceket ve montları özellikle soğuk iklim şartlarında çalışan işçilerin  ilgisini çekti.

Üretim aşamasında KOSGEB desteğinden de yararlanan iş adamı,  ürünlerini daha çok İstanbul, Ankara, Bursa ve Erzurum'a gönderiyor.

Almanya, Fransa ve Hollanda'ya da ısıtmalı mont ve ceket gönderen  Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KOSGEB'den aldığı desteğin hayatını  değiştirdiğini söyledi.

Türkiye'de bu alanda çalışan bir firmanın olmadığını görünce bu işe  girdiğini ve başarılı da olduğunu dile getiren Kılıç, "Yurt dışında birçok ülkeye  numune gönderdik. Bunlardan geri dönüşler de oldu. Almanya, Fransa ve Hollanda'ya  ilk etapta 200 mont gönderdik. Almanya'dan 2 bin mont siparişi bekliyoruz.  Hedefimiz Türkiye'de bilinirliği olan bir firma olmak. İş gücünü artırarak katma  değerli ürün ihraç etmek ve istihdam oluşturmak istiyoruz." diye konuştu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA