TDK-KONFERANS—KAAN SARIAYDIN “BİYOLOJİK SİLAH GDO ve KENEVİR”

Paylaş
 

TDK-KONFERANS—KAAN SARIAYDIN
09.02.2019 Mustafakemalpaşa
Türkiye Düşünce Kulübü Genel Başkanı Ercan Yakut davetlisi olarak Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirilen “BİYOLOJİK SİLAH GDO ve KENEVİR” başlıklı konferansa değerli milletvekilimiz Mustafa Esgin, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, muhtarlarımız ve değerli katılımcılar dinleyici olarak eşlik ettiler.
Sayın Kaan Sarıaydın’ın konuyu derinlemesine ve ilgi çeken yöntemleriyle sunum yapması ilgi ve yararlılık bakımından beklentilerin üzerinde oldu.

Kaan Sarıaydın sunumunda, dünyadaki savaşın sıcak askeri savaştan ziyade biyolojik ve kimyasal savaş şeklinde devam ettiğini, bu savaşın özellikle emperyal ülkelerin, gelişmekte olan ülkelere doğru Genetik DNA sıyla oynanmış ürünlerin yaratılması ve üçüncü dünya ülkelerinde kullanılmasının sağlanmasıyla geri kalmış toplumlar yaratmak gibi bir hedefleri olduğunu, mısır nişastasından elde edilen şurubun kullandırılmasıyla hastalıklı toplumlar yarattıklarını, hormonlu ürünlerle metobolik sağlığı bozulmuş ülkelerin kullanacağı ilaçlarıda kendilerinin pazarladığını ve böylelikle hem problem yaratıp hem de problemi çözecek ilaçları üretip satmak yoluyla bir sömürü düzeni oluşturduklarını idda ettiği açıklamalarıyla ilgi çekti. Konuşmacı Kaan bey’in Kenevir üretimiyle ilgili anlatımı çok yararlı oldu. Özellikle Kenevir bitkisinin sanayinin her alanında kullanılabilir özelliklerde olması, ayrıca kağıt sektöründe ağaçtan elde edilen kağıtlara göre daha ucuz, daha çok geri dönüşümlü ve daha çok üretilebilir bir bitki olmasının ekonomik önemine değindi. Kenevirin diğer her türlü bitkiye göre karbondioksit çekip oksijen üretebilir olmasınında insan sağlığı ve oksijen kalitesi bakımından değerli bir bitki olduğunu oırtaya koyup sözlerini şöyle bağladı. Gelişmiş ülkelerin bizim gibi ülkelerde bu tür bitkilerin üretilmesi durumunda emperyal amaçlı mal satamayacaklarını ve bunu bildikleri içinde Kenevir’in uyuşturucu tarafını bahane edip üretilmesini istemedikleri, kendi üretiiği ilaçları almamızın zeminini hazırladıkları görülüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın kenevir üretimiyle ilgili yeni üretim planlamasının desteklenmesi gerektiğini belirtti.

 

 

 

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA