Yasaklandı!

Paylaş
 

Paris Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Sarı Yelekliler'in  cumartesi günü Champs-Elysees Caddesi ve çevresinde düzenleyeceği eyleme izin  verilmeyeceği belirtildi.

Açıklamada, göstericilerin Ulusal Meclis ve Elysee Sarayı çevresinden  de uzak tutulacağı kaydedildi.

Lille Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da Sarı Yelekliler'in son  haftalarda kentte düzenlediği gösterilerde çok fazla şiddet olaylarının  yaşandığını, bu nedenle cumartesi günü kentin merkezinde eylem yapılmasının  yasaklandığı bildirildi.

Fransız yetkililer, eylemlerdeki şiddet olayların önlemek için geçen  haftalarda da Champs-Elysees Caddesi'nin yanı sıra Bordeaux, Toulouse, Avignon,  Rouen gibi birçok şehirdeki gösterilere izin vermemişti.

Protestolarda 11 kişi hayatını kaybetti

Akaryakıt zamlarına ve kötü ekonomik koşullara tepki olarak başlayan  ancak daha sonra Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine karşı gösterilere dönüşen Sarı Yelekliler hareketinin eylemleri 17 Kasım 2018'den bu yana devam  ediyor.

Resmi verilere göre, gösterilerde şimdiye kadar 11 kişi hayatını  kaybetti, 2 binden fazla kişi yaralandı. Eylemlerde 8 bin 400'den fazla kişi gözaltına alınırken, bine yakın kişi de hapse mahkum edildi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA