Trump bir tercihte bulunmalı

Paylaş
 

Zengene, İran devlet medyasında yer alan açıklamasında, ABD'nin  ülkesine yönelik yaptırımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Petrol piyasasının kırılgan bir seyirde olduğunu ve ABD'nin İran'a  baskıyı artırmak istemesi durumunda bu kırılganlığın derinleşeceğini belirten  Zengene, "Venezuela'da sorunlar var, Rusya'ya yaptırım uyguluyorlar, Libya  istikrarsız ve ABD'deki petrol üretimi de elden gitti. Bu tabloya göre; üretim,  arz ve talep çok kırılgan bir süreçten geçiyor." ifadelerini kullandı.

Arzın talepten daha fazla olması ya da mevcut kapasitelerin üstüne  çıkılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve bu yöndeki açıklamaların  piyasaları rahatlatmak için propaganda amaçlı yapıldığını aktaran Zengene,  "Petrol fiyatının her gün yükselmesi piyasanın tedirgin olduğunun bir  göstergesidir. Donald Trump, İran'a baskıyı artırma ile ABD'deki benzin  fiyatlarını düşük tutma arasında bir tercihte bulunmalıdır." diye konuştu.

Petrol bölgelerinin Güney Sudan'da olması nedeniyle Sudan'daki  gelişmelerin piyasayı etkilemeyeceğine işaret eden Zengene, Venezuela'daki  gerginliğin devam etmesinin ABD üzerindeki baskıyı artıracağını vurguladı.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA