Türk ev tekstil ürünleri uluslararası alanda görücüye çıktı

Paylaş
 

Alanında dünyanın en büyük iki etkinliğinden biri olan ve 120 ülkeden yabancı alıcıları ağırlayan EVTEKS, CNR Expo Yeşilköy'de ziyarete açıldı.

Fuarın açılışında konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, fuarın 25. yıl dönümünde olduğunu hatırlatarak, çeyrek asırlık bir emek bulunduğunu, başarılı organizasyonun Türkiye'nin yüz akı olduğunu söyledi.

Gülle, yolcuların beraberinde götürdüğü kargoların da ihracata katılmasına ilişkin yapılan düzenlemeye değinirken, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Mart ayında, özellikle yolcu beraberinde kargoyla yapılan mikro ihracatların da kayıt altına alınmasıyla ilgili düzenleme yapıldı. Bu düzenleme, inşallah diğer bölgelerimizde de hayata geçtiğinde hem ihracatımızdaki rasyonel artışı hem de ev tekstilinin gerçek gücünü görmek için çok faydalı olacak. Bu fuar bize, sektörlerin büyüdüğünü, geliştiğini ve artık mızrağın çuvala sığmadığını gösterdi. Bu mekanlar artık bize yetmiyor."

Gülle, Atatürk Havalimanı arazisine kurulacak fuar merkezi ile Türkiye'nin ihracatında ciddi artış sağlanacağını vurgulayarak, fuarların uluslararası ticarete sağladığı katkıya işaret etti.

EVTEKS'in önemine değinen Gülle, "Ev tekstilinde; fuarcılıkta dünya ikinciliği, ihracatta dünya dördüncülüğü var. Sektörün önü açık." dedi.

"Ev tekstilinde üreticilikten çıkıp trend belirleyen olduk"

Etiketler:
ekonomi ev tekstil
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA